Kobieta Moda

Kate Middleton i jej nakrycia głowy

Share On Facebook

Życie na królewskim dworze nie należy do najłatwiejszych. Odpowiedni ubiór, gesty, zachowanie… A po godzinie 18 noszenie kapeluszy bywa… nieeleganckie! Jak odnajduje się w tym wszystkim Księżna Kate?

Kate Middleton jest uznawana za ikonę stylu. Jej kreacje budzą zainteresowanie, a wiele kobiet ją naśladuje. Suknie, które wybiera znikają z butików w mgnieniu oka. Uwagę przykuwają również jej wyjątkowe nakrycia głowy, który tak naprawdę są rzadko spotykane w dzisiejszych czasach. Same spójrzcie:

Dlaczego Księżna Kate decyduje się na kapelusze? Bez wątpienia ma to związek z historią Wielkiej Brytanii. Nawet w latach 50. ubiegłego wieku uważano, że kobieta bez kapelusza i rękawiczek nie jest przyzwoicie ubrana. Tego braku nie wypełniłyby najdroższe futra, szale i perły. Otóż odpowiednie nakrycie głowy było symbolem statusu od setek lat. Właśnie dlatego jeszcze dziś istnieją pewne miejsca i okoliczności, gdzie nakrycia głowy nie wypada nie posiadać! Należą do nich głównie zawody sportowe, np. turniej tenisowy w Wimbledonie. A najciekawsze jest to, że takiego dress codu przestrzegają nie tylko członkinie rodziny królewskiej, ale też… studenci Oxfordu i Cambridge!

Nie tylko Kate Middelton ochoczo prezentuje się w nakryciach głowy. Z swoich kapeluszowych upodobań zasłynęła również królowa, która ponoć dwa razy nie pokazała się w tym samym kapeluszu! Z szybkich obliczeń wynika, że w jej kolekcji znajduje się ponad 5000 nakryć głowy! Nie należą one do stonowanych, ba! Kolory i wzory niekiedy przechodzą najśmielsze oczekiwania, przyciągają uwagę i dodają elegancji. Tylko spójrzcie:

Wydać by się mogło, że sprawa jest dość prosta. Kapelusz wypada nosić i już. Jednak wcale tak łatwo nie jest. Otóż po godzinie 18 kobiety kapelusza nosić nie powinny, jest to uważane wręcz za nietaktowne! Wieczorem lepiej wybrać delikatniejszą ozdobę, w postaci np. pióra, natomiast na bardziej oficjalne okazje warto zarezerwować w swojej szafie miejsce na… tiary.

Zdjęcie główne: Instagram katemiddeltonstyle

Klaudia Woźniak
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Żywo zainteresowana pielęgnacją włosów i ciała, podróżami, makijażem, jeździectwem oraz dobrą literaturą. >>>Czytaj więcej artykułów autorki<<<