dress code księżnej Kate
Kobieta Moda

Dress code księżnej Kate. Czym charakteryzuje się jej styl?

Share On Facebook

Czy księżna Kate może być uważana za ikonę mody? My przyglądamy się jej charakterystycznemu stylowi. Na żywo będzie można ją zobaczyć przez dwa dni w Polsce.

Nad wyglądem księżnej Cambridge pracuje kilkanaście osób, w końcu to żona następcy angielskiego tronu. Kate Middleton (35 l.) to obecnie wpływowa postać na dworze królewskim i oczywiście ambasador dobrego (jak zawsze) brytyjskiego stylu. Czym wyróżniają się kreacje księżnej?

O atrakcyjności i dobrym guście będziemy mogli przekonać się sami, będąc w poniedziałek w Warszawie i we wtorek w Gdańsku. To właśnie do tych miast przyleciała z kurtuazyjną wizytą para książęca. Następca tronu, książę William oraz księżna Kate spotkali się w południe na wspólnym obiedzie z polską parą prezydencką. Tego dnia odwiedzili jeszcze Muzeum Powstania Warszawskiego oraz spotkali się z młodymi przedsiębiorcami w Warsaw Spire, gdzie miała miejsce polsko-brytyjska konferencja „Warsaw-London Bridge”. Jej głównym celem jest pomoc polskim firmom w dostępie do rynków światowych. Wieczorem w Łazienkach Królewskich odbyło się przyjęcie wydawane przez Ambasadę Brytyjską z okazji Urodzin Królowej Elżbiety II. Na te okazję księżna ubrała białą koktajlową suknię z czarnymi aplikacjami od polskiej projektantki Gosi Baczyńskiej!

Wspólne interesy i uprzejmość nie mogą obyć się bez odpowiedniego dress codu. Księżna Kate znana jest ze swojego klasycznego stylu, przypominającego nieco księżną Dianę, zmarłą matkę Williama. Kate bardzo często wzoruje się w swoich stylizacjach na Lady D.

Earrings👸🏼👸🏻

A post shared by Kate Middleton (@katemiddletonphotos) on

❤️☘️💚☘️❤️☘️💚

A post shared by Kate Middleton (@katemiddletonphotos) on

Kate and Will spent their second last day of the Royal Tour in Canberra – 24th April 2014. #katemiddleton #royaltouraus #australia

A post shared by Kate Middleton (@hrhduchesscatherineofcambridge) on

Kate at the Easter Sunday Service. #katemiddleton #royaltouraus #sydney #australia #easter

A post shared by Kate Middleton (@hrhduchesscatherineofcambridge) on

Dress Code księżnej Kate. Jak ubrać się stosownie do okazji?

Pomimo wielu reguł związanych z odpowiednim doborem stroju do okazji, panie mogą pozwolić sobie na nieco więcej ekstrawagancji niż mężczyźni, ale tylko nieco więcej. U panów w ciągu dnia królują garnitury i krawaty, wieczorem zaś fraki lub smokingi. Kobiety z dworów królewskich muszą dostosować się do swoich partnerów, ale i czasami da się nagiąć etykietę. Przykładem jest księżna Kate, która nie raz dała się przyłapać na ekstrawagancji przy Williamie, chociażby podczas Wimbledonu z 2015 roku, gdzie ubrała czerwoną sukienkę. Jak dobrze wiemy, Wimbledon nakazuje nosić czarno-białe stroje u sportowców. W podobnym tonie powinni być ubrani widzowie.

dress code księżnej Kate

W tym roku na kortach Wimbledonu prezentowała się już mniej wyzywająco, ale z gustem i z modnym w tym roku florystycznym motywem.

Poza wzorowaniem się na księżnej Dianie, Kate zdarza się ubrać te same kreacje dwa razy. Wybiera również ubrania w sieciówkach – Zara, LK Bennett, H&M. Jej styl to połączenie klasycznych fasonów z modnymi dodatkami. Na mniej formalne okazje nie boi się założyć współczesnych krojów i motywów, jednak z pewnością nie pozwoliłaby sobie na założenie tzw. sukienki belwederskiej, którą jakiś czas temu pochwaliła się na oficjalnym spotkaniu z prezydentową Agatą Duda Melania Trump.

#katemiddleton #royaltouraus

A post shared by Kate Middleton (@hrhduchesscatherineofcambridge) on

Manly Beach. #katemiddleton #royaltouraus #sydney #australia #manly

A post shared by Kate Middleton (@hrhduchesscatherineofcambridge) on

Dolce & Gabbana for Wimbledon. #katemiddleton

A post shared by Kate Middleton (@hrhduchesscatherineofcambridge) on

Księżna Kate lubi w swoich ubraniach zachowawczość i minimalizm. Te cechy charakteryzują rodzinę królewską w doborze garderoby. Ulubioną projektantką księżnej Kate jest Sara Burton (dyrektor kreatywna marki Alexandes McQueen), która tworzy ubrania właśnie w stylowym minimalizmie.

Zdjęcie główne: instagram.com

Przeczytaj również: Kate Middleton i jej nakrycia głowy

Robert Sławiński
Z tworzeniem treści w internecie związany nierozłącznie od 2007 roku, rozpoczynając swoją przygodę jako dziennikarz kulturalny. Zafascynowany designem, filmem, podróżowaniem i kulinariami.>>> Czytaj więcej artykułów autora <<<