Hot News Kobieta Pięlegnacja

Top 5 najlepszych samoopalaczy

Share On Facebook

Pogoda w tym roku nas nie rozpieszcza. Mamy niewiele okazji do opalenia swojego ciała. Dlatego warto zastanowić się nad samoopalaczami, żeby nasza skóra wyglądała pięknie, gdy już przyjdą upragnione upały.

Samoopalacze są bardzo popularne i znacznie zdrowsze niż korzystanie z solarium. Jest to szybki sposób na uzyskanie pięknej opalenizny w zaciszu domowym, a do tego dość niskim kosztem. Sezon weselny szczególnie kusi do tego, aby zaopatrzyć się w dobry i sprawdzony kosmetyk. Tylko jak go wybrać?

Jak wybrać samoopalacz?

Najważniejszym kryterium przy wyborze samoopalacza jest odcień skóry. Zazwyczaj można je spotkać w wariantach do cery jasnej oraz ciemnej, czasami zdarzają się pozycje pośrednie. Jeśli mamy jasną karnację, to lepiej wybrać produkt delikatniejszy, żeby nie uzyskać efektu karykaturalnej, pomarańczowej skóry. Jeśli szukamy kosmetyku, który będzie służył do twarzy wybierzmy taki z odpowiednim oznaczeniem. Te do całego ciała mają bardziej tłustą konsystencję, więc nie sprawdzą się w przypadku delikatnej skóry na twarzy. Opalenizna powinna wyglądać naturalnie.

Jak uniknąć smug rozsmarowując samoopalacz?

Musimy pamiętać o tym, że samoopalacz trzeba bardzo dobrze i równomiernie rozmasować na całej skórze. Jeśli nie zrobimy tego w odpowiedni sposób – możemy zapomnieć o gładkiej i pięknej opaleniźnie. Przy aplikacji należy założyć rękawiczki, aby uniknąć plam na dłoniach. Do rozsmarowania polecamy użyć zwykłą gąbkę, nawet taką do mycia naczyń. Wcześniej skóra powinna być oczyszczona i nie powinniśmy na nią nakładać żadnych innych kosmetyków, np. balsamów.

Top 5 samoopalaczy

Sun Ozon, mleczko samoopalające

Sunozon, samoopalacz, ciemna karnacja, 200 ml, nr kat. 135068

Kosmetyk jest dostępny w dwóch wariantach: dla cery jasnej oraz ciemnej. W swoim składzie zawiera również elementy pielęgnujące i nawilżające. Producent gwarantuje zrównoważoną opaleniznę bez smug, która pojawia się już po około 3 godzinach po aplikacji.

Cena: około 10 zł.

Kolastyna, samoopalacz w spray’u do twarzy i ciała

Ten produkt jest przeznaczony zarówno do twarzy i ciała dzięki swojej lekkiej konsystencji. Aplikacja jest łatwa, a preparat szybko się wchłania. Dodatkowo kosmetyk został wzbogacony o kompleks witaminowy i masło kakaowe, co zapewnia nawilżenie i chroni skórę przed procesami przedwczesnego starzenia. Efekt jest już widoczny po około 5 godzinach.

Cena: około 15 zł.

Uriage Bariesun, brązująca mgiełka do spray’u

Uriage Bariesun Autobronzant  Brązująca Mgiełka W Sprayu 100ml - zdjęcie 1

Producent zapewnia, że mgiełka nadaje efekt świetlistej i naturalnej opalenizny już po godzinie czasu. Dzięki zawartemu w składzie aktywnemu polimerowy efekt koloryzacji utrzyma się przez dłuższy czas. Formuła mgiełki w spray’u ułatwia aplikację, dzięki czemu powstanie smug staje się mniej prawdopodobne.

Cena: około 39 zł.

Lavera, Sun Sensitiv, Self Tanning Lotion

Lavera Samoopalacz do Ciała z Olejem z Bio-Orzechów Makadamia i Bio-Olejem Słonecznikowym 150ml - zdjęcie 1

W składzie tego kosmetyku znajdują się naturalne substancje opalające na bazie cukru. Dlatego ten produkt świetnie sprawdzi się w przypadku osób ze skórą wrażliwą. Żel z aloesu dostarczy odpowiedniego nawilżenia, dzięki czemu cera stanie się nie tylko pięknie opalona, ale też gładka w dotyku. Aplikacja jest prosta, ze względu na formułę lotionu z olejkiem.

Cena: około 50 zł.

Vita Liberata, pHenomenal Long Lasting Tan Mousse

Ten produkt jest dość innowacyjny. Dostosowuje się do PH skóry, dzięki technologii pHenO2. Zawiera naturalne składniki i może być stosowany nawet przez kobiety w ciąży. Gwarantuje szybką i naturalną opaleniznę dzięki prostej aplikacji. Kosmetyk w piance łatwo się nakłada i rozmarowuje na całym ciele. Już po około 3 godzinach możemy zauważyć przyciemnienie skóry. Najlepiej jest zabieg powtórzyć do uzyskania upragnionego koloru w odstępie około 24 godzin. Jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: medium i dark.

Cena: około 170 zł.