Pięlegnacja Trendy

Martwy naskórek pogrzebany na zawsze! Peeling domowy za grosze

Share On Facebook

Twoja skóra go pokocha! Usuwa z jej powierzchni martwe komórki, dzięki czemu staje się ona lepiej dotleniona, gładsza, rozświetlona… O tym, że peelingi są bardzo ważne dla naszej skóry i należy je wykonywać regularnie wie prawie każdy, ale już niewielu wie, że można je wykonać przy niewielkim wkładzie czasu i pieniędzy we własnym domu.

Jest wiele rodzajów peelingów i każdy  z nas jest w stanie znaleźć najbardziej odpowiedni dla siebie. Możemy skorzystać z szerokiej gamy produktów dostępnych w drogeriach lub wybrać się do kosmetyczki, jednak te sposoby zazwyczaj generują wysokie koszty. Jeśli posiadamy pięć minut wolnego czasu to warto splądrować kuchenne zapasy, nie tylko by napełnić pusty żołądek, ale i wzmocnić poczucie własnej kobiecości. Jak zrobić peeling domowy za grosze?

Peeling cukrowy

Przygotowanie peelingu cukrowego jest bardzo proste. Sprawi, że skóra będzie jedwabista w dotyku. W salonach kosmetycznych taki zabieg niemało kosztuje, dlatego lepiej jest skorzystać z domowych metod i uzyskać podobny efekt.

Składniki:

  • pół szklanki cukru (najlepiej, aby kryształki były sporych rozmiarów),
  • 4 łyżki dowolnego oleju (lub oliwki dla dzieci),
  • kilka kropli olejku eterycznego (zapach zależy od własnych upodobań),
  • odrobina miodu (opcjonalnie).

Wszystkie składniki należy wymieszać razem, najlepiej w naczyniu, które może posłużyć również jako opakowanie do przechowywania peelingu, może to być słoik (możesz go dodatkowo ozdobić, dzięki czemu wystrój Twojej łazienki nabierze oryginalnego charakteru). Taki peeling najlepiej zużyć w ciągu dwóch dni od przygotowania. Jeśli nie chcesz używać olejku eterycznego, możesz się posłużyć, np. skórką pomarańczy lub cytryny, nadadzą one mieszance świeży zapach.

Peeling kawowy

Większość z nas nie wyobraża sobie poranka bez kawy, a fusy często bezmyślnie wyrzucamy do kosza. Luksusowe uzdrowiska oraz ośrodki SPA o dawna używają kawy jako tajnego składnika peelingów! Zarówno fusy jak i świeża kawa złuszczają martwy naskórek, natomiast zawarta w nich kofeina minimalizuje cellulit oraz żylaki.

Składniki:

  • 2 szklanki grubo mielonej kawy (mogą być fusy po zaparzeniu),
  • 2-3 łyżki dowolnego oleju.

Składniki należy ze sobą wymieszać i gotowe. Nie ma nic prostszego. Aby urozmaicić przepis możesz dodać do mieszanki kilka rodzajów olei, sól morską, cukier lub ekstrakty zapachowe.

Peeling solny

Sól ma właściwości łagodzące i relaksacyjne, a masaż z jej użyciem poprawia krążenie, a przede wszystkim świetnie złuszcza skórę.

Składniki:

  • pół szklanki soli (najlepiej morskiej),
  • 3-4 łyżki dowolnego oleju.

Wszystkie składniki należy ze sobą wymieszać, dodatkowo do peelingu można dodać ulubiony olejek eteryczny, co umili nam masaż.

Peelingi najlepiej stosować raz lub dwa razy w tygodniu. Należy masować skórę zaczynając od kostek w kierunku serca, a najwięcej uwagi poświęcić usunięciu naskórka z łokci oraz kolan.