malowanie brzuszków
Ciąża i poród

Gipsowe odlewy, malowanie brzuszków… #Bellyart – pamiątka z okresu ciąży

Share On Facebook

Brzuszkowa sesja foto to już za mało! Gipsowe odlewy, malowanie brzuszków – #Bellyart jest w modzie! Zobaczcie najciekawsze – naszym zdaniem – malunki na brzuchach przyszłych mam.

Niemal każda przyszła mama marzy o choć jednej pamiątce z okresu ciąży. Tym bardziej, jeśli spodziewa się pierwszego dziecka, a nowy stan celebruje w szczególny sposób.

„Brzuszkowe” sesje fotograficzne, to już standard. Wiele przyszłych mam fotografuje się pod koniec (najczęściej w okolicach 7. miesiąca) ciąży, gdy brzuch jest już widoczny, ale nie zbyt duży.

Jakiś czas temu popularność zyskał również ciążowy bodypainting. O co właściwie chodzi?

Przed wspomnianą wcześniej sesją, przyszła mama decyduje się na pomalowanie jej – widocznego już – brzucha. Z takim malunkiem  daje się następnie sfotografować.

Co zatem namalować sobie na brzuchu przed ciążową sesją? Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia! Zazwyczaj jednak malunki nawiązują tematyką do macierzyństwa, rodzicielstwa, rodziny.

Oto najciekawsze – naszym zdaniem – propozycje #bellyart, które znaleźliśmy w sieci. Wśród nich małe dzieła sztuki autorstwa @daizydesign (jej malunek na wzór obrazu z ultrasonografu – zdj. główne oraz poniżej – skradł nasze serca!) oraz @bkrubynails, a także kwiatowy wzór z henny w wykonaniu @hennabyhannanz.

🐢👶🏻 #preggo #bellyart #bellypainting #bodypainting #seaturtle

A post shared by Artist/Nailtech & 2wk tattoo (@bkrubynails) on

My very first henna belly! Great booking, great mumma, great vibes, good times 👌💚🌿🤰

A post shared by Henna By Hannah (@hennabyhannahnz) on

Innym pomysłem na zatrzymanie na dłużej wspomnień z okresu ciąży, jest gipsowy odlew ciążowego brzucha. Brzuch przyszłej mamy obkłada się gipsem, a gdy ten zastygnie, można go w dowolny sposób pomalować, lub, wręcz przeciwnie, pozostawić w pierwotnym stanie. Zobaczcie, jak wygląda taki odlew:

#bellyart #bellycast #bellypainting #calcopancione #calcodelpancione #art #ostetrica

A post shared by Valentina Silvestri (@valeostetrica) on

Odlew ciążowego brzucha, malunek na nim czy sesja fotograficzna. To tylko kilka z pomysłów na zatrzymanie na dłużej wspomnień z okresu ciąży. Jeśli znacie inne – koniecznie podzielcie się w komentarzach.

Zdjęcie główne: @daisydesign/ Instagram/ opublikowano: 30.05.2016