odświeżacz powietrza DIY
Porady

Zapach w Twoim domu. Odświeżacz powietrza DIY

Share On Facebook

Kochamy świeże zapachy, chcemy też by nasz dom pachniał pięknie i… naturalnie! Co Wy na to, by perfumy dla domu zrobić sobie samemu? Oto nasz sposób na odświeżacz powietrza DIY.

Dziś, kiedy zapachy do domu możemy kupić w sklepach, często idziemy na łatwiznę. Spraye, mgiełki, kulki, a nawet pachnące kamienie – wszystkie pachną wspaniale i są łatwo dostępne. Napakowane chemią gotowce niewiele mają jednak wspólnego z naturą i ekologicznym stylem życia.

My sięgamy więc po rozwiązania bliskie naturze i.. odświeżacz powietrza robimy sobie sami!

Potrzebujemy do tego naprawdę niewiele: słoik, woda, ozdobny sznurek bądź tasiemka, drewniane patyczki (do szaszłyków), nożyczki, naturalny olejek i chwila wolnego czasu. Tyle wystarczy, by przygotować naturalny i niedrogi odświeżacz powietrza DIY!

Zobaczcie jakie to proste:

odświeżacz powietrza DIY

Słoik obwiązujemy ozdobnym sznurkiem lub tasiemką. Wlewamy wodę i około 15 kropli ulubionego olejku eterycznego.

odświeżacz powietrza DIY

Do wody z olejkiem wkładamy patyczki (nasiąkając płynem uwolnią zapach olejku). Gotowe! Prawda, że proste?

odświeżacz powietrza DIY

Bardzo lubmy olejki zapachowe i mamy naprawdę pokaźna ich kolekcję. Nasze ulubione zapachy, to: maciejka, lotos i orchidea, graperfruit, ylang ylang oraz „zapach czysty”.

odświeżacz powietrza DIY

odświeżacz powietrza DIY

Używamy wielu zapachów olejków, tworząc z nich własnoręcznie odświeżacze powietrza, wlewając do kominków na świeczki typu tea light czy dodając do prania zamiast płynu do płukania tkanin. Olejek wybieramy w zależności od nastroju – energetyczne, cytrusowe, wyciszające – np. lawenda czy lotos i orchidea, albo nietypowe – takie jak np. „zapach czysty”.

Komentarze dla “Zapach w Twoim domu. Odświeżacz powietrza DIY

  1. Dyfuzor DIY – niezłe, można też kupić gotowe. Miałem, ale zapach średni, mało intensywny. Może z takiego własnego lepszy. Generalnie to wolę świece zapachowe, szczególnie jakoś w czasie jesieni i zimy do mnie przemawiają. Jak się kupi porządniejsze, to znacznie dłużej się świecą i siłą rzeczy dłużej pachną.

Comments are closed.