Dom Kuchnia

Drinki dla ochłody

Share On Facebook

Słońce, plaża, drinki z palemką… Wypoczynek idealny! Te ostatnie najlepiej przygotować samemu. Tylko w jaki sposób? Jak zrobić idealne, orzeźwiające drinki z alkoholem? Zaskocz swoich znajomych i poznaj 5 najlepszych przepisów!

W poszukiwaniu orzeźwienia na upalne dni natrafiliśmy na blog, którego autorzy przygotowują alkoholowe koktajle, robią im zdjęcia oraz je opisują. Przepisy stały się dla nas inspiracją, musieliśmy się z Wami tym podzielić.

Green Widow

fot. naszedrinki.pl

Nie tylko wygląda niezwykle efektownie, ale i smakuje. Nie należy do tych bardzo słodkich drinków, ma smak pomarańczowy. Aby przygotować takie cudeńko wystarczą Ci dwa składniki:

Likier blue curacao (2/5 naczynia),

Sok pomarańczowy (3/5 naczynia).

Produkty zmieszaj ze sobą i wlej do dowolnie przez siebie wybranego kieliszka. Bardzo dobrze sprawdzi się w tym przypadku koktajlowy.

Blue shark

fot. naszedrinki.pl

Tym razem coś mocniejszego, gdzie dość wyraźnie jest wyczuwalny smak alkoholu. Do tego drinka konieczne jest dodanie kruszonego lodu, wtedy smakuje najlepiej. Składniki potrzebne do przygotowania to:

Wódka (25ml)

Tequila (15ml)

Likier blue curacao (15 ml)

Składniki należy dokładnie ze sobą wymieszać, najlepiej w shakerze. Drink świetnie wygląda w niskiej szklance z grubym dnem.

Feel like holiday

fot. naszedrinki.pl

Nazwa zobowiązuje, pijąc ten drink bez dwóch zdań można poczuć się jak na wakacjach. Ta kompozycja jest nieco lżejsza od poprzedniej, a jej smak bardziej wyrafinowany. Do przygotowania tego napoju będziesz potrzebowała:

Szampana lub wina musującego (100ml),

Wódki (10ml)

Grenadiny (10ml)

Najlepiej by składniki były wcześniej schłodzone, później należy je dokładnie wymieszać i podać w kieliszku do szampana.

Sweet patootie

fot. naszedrinki.pl

Dzięki idealnemu zrównoważeniu smaku ziołowego i pomarańczowego ten drink nie jest zbyt słodki. Jest nietypowy i orzeźwiający. To bardzo ciekawe połączenie może stanowić atrakcję niejednej imprezy. Składniki:

Gim (45ml)

Likier Contreau (25ml)

Sok pomarańczowy (25ml)

Po zmieszaniu składników w shakerze dobrze jest dodać do drinka kostki lodu. Najlepiej będzie się prezentował w kieliszku koktajlowym ozdobionym kawałkiem pomarańczy.

Pina colada

fot. naszedrinki.pl

Niekiedy nie ma sensu kombinować i warto postawić na klasykę. Ten drink zna niemal każdy i ma on wielu zwolenników. Nie wszyscy jednak potrafią go przygotować, a jest to bardzo proste i jakie smaczne! Składniki:

Biały rum (30ml)

Mleczko kokosowe (30 ml)

Sok ananasowy (90ml)

Kostki lodu

Wszystkie składniki należy wrzucić do miksera i miksować aż kostki lodu nie zostaną skruszone. Później całość trzeba przelać do naczynia, najlepiej kieliszka koktajlowego Poco Grande. Drink będzie się świetnie prezentował ozdobiony kawałkiem ananasa.

Przepisy pochodzą ze strony: naszedrinki.pl

Klaudia Woźniak
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Żywo zainteresowana pielęgnacją włosów i ciała, podróżami, makijażem, jeździectwem oraz dobrą literaturą. >>>Czytaj więcej artykułów autorki<<<